Buty dla psa

Buty dla psa to ciekawe rozwiązanie szczególnie gdy w Polsce zima często bywa bardzo ostra, gdy temperatura  szybko spada wieczorem, a właściciele pupili, mimo niedogodności muszą w ciężkich warunkach wyprowadzać swojego psa na spacer. Każdy czworonóg tak samo jak człowiek źle znosi niską temperaturę otoczenia – jego organizm dość dobrze reagują na wahania temperatury, które są w granicach 5-20 stopni Celsjusza. Już niższe temperatury – nawet dla psów o gęstej sierści, mogą prowadzić do gwałtownego wyziębienia organizmu sierściucha a co skutkuje różnego rodzaju chorób. Dlatego podczas takiej aury, gdy wychodzimy na spacer ze swoim psem powinniśmy zabezpieczyć go przed szybkim wychłodzeniem organizmu.

W taką niska temeperaturę dobrym rozwiązaniem jest ubranie naszego psa w różnego rodzaju ubranka – począwszy od derek a skończywszy na typowo zimowym kombinezonie z nieprzemakalnego ortalionu, z podszytym ciepłym polarem.

Szczególnie polecany dla  wszystkich ras nagich, o krótkim włosie, krótko obciętych, bez podszerstka i marznących. Regulacja w pasie i przy szyi. Świetnie sprawdza się w mroźne dni i jest niezwykle ciepły, wygodny i praktyczny. Posiada regulację tęgości przy szyi i w pasie.  Zapinany na plecach na zamek, pod zamkiem szeroka listwa ułatwiająca zapinanie. Do kombinezonu doszyte szelki odblaskowe służące do przypięcia smyczy.

Łapy psa powinniśmy również zabezpieczyć przed kontaktem z lodem i śniegiem.  Do tego celu służą specjalne buty dla psów.  W tej chwili w sklepach zoologicznych możemy znaleźć bardzo bogatą ofertę butów dla psów.  Buty dla psa od spodu posiadają specjalną podeszwę wodoodporną i antypoślizgową, z kolei góra buta wykonana jest z oddychającego materiału – termoclima.

buty dla psa

Buty dla psa chronią łapy pupila od zimna i lodu, soli,  podrażnień i skaleczeń od chropowatych powierzchni i ułatwiają leczenie w przypadku ran i podrażnień. Chronią także łapy psa przed błotem i kurzem co pozwala uniknąć zabrudzenia podłogi i dywanów w domu. Są bardzo miękkie, wygodne i łatwe w użyciu dzięki wygodnemu zapięciu.

Ze względu na wrażliwość niektórych ras, polecane jest ubieranie w buty  popularne yorki, które nie są przystosowane do naszego zimowego klimatu.