Wszystko o karmach dla psa

Kupujemy zdrową karmę dla psów

W czasach, gdy na polskim rynku były tylko trzy karmy na krzyż –  już dawno przeminęły. Obecnie wybór karmy dla psów przekroczyła 100 różnych marek, nie wspominając, że karma jest o wiele wartościowa niż jak kiedyś. Jako zwykły właściciel psa, który nie dba o rynek i nie śledzi wiadomości, nowości z branży z zoologicznej, nie musi wszystkiego ogarnąć. Spróbujemy napisać kilka ciekawych informacji, które ułatwią osądzenie, czy dana karma jest dobra, czy nie. Pomoże nam to uratować cierpienie naszego zwierzaka.

Dlaczego nie korporacyjne?

Od razu zwrócimy uwagę, że nie jestem zwolennikiem firm produkujących pasze, które po latach świetności kupiły duże gospodarstwa rolne. Dlaczego? Bo naszym zdaniem tak wielcy juggernauci, którzy chcą obniżyć koszty, zmaksymalizować zyski i wydać fortunę na reklamę, utracili pierwotne znaczenie, które powinno prowadzić miłośnika psów. Dlatego nie możemy polecić dań Royal Canin, Eukanuba, Purina i Pedigree z czystym sumieniem. Koncentrujemy się na mniej znanych markach takich jak Yummy, często firmach rodzinnych, które produkują światowej klasy żywność, dzięki czemu nasze psy cieszą się zdrowiem przez całe życie. Odrzucamy wymienione wyżej marki nie tylko ze względów ideologicznych, ale także z powodu licznych skarg, które nasze zwierzęta doświadczyły podczas testów wspomnianych wyżej marek. Kiedy odkrył, że pies zaczyna drapać, gryzł futro, miał rzadki stos lub śmierdzące gazy, to wystarczyło, aby karma stała się sprawdzona, a problem zniknął natychmiast lub co najwyżej po tuzinie. lub tak dni.

Jak dzielić się karmą?

Firmy karmy dzielą je inaczej. Przeważnie są to nazwy Premium, Super Premium, High Premium, Extra Premium … Zastanawiamy się, kto pierwszy otrzymał nazwę klasy Super Hyper Duper Premium Karma 🙂 Musimy zrozumieć, że nie ma żadnych kryteriów które jada  klasyfikację karmy w jedną lub drugą grupę. Każdy producent nazywa karmę tak, jak mu się podoba. Dlatego najlepszym kryterium jest zawartość mięsa w karmie i ewentualnie certyfikaty, które wykazują wysoką jakość składników. Najważniejszą rzeczą w karmie jest zawartość mięsa, ponieważ psy są mięsożercami i tylko białko zwierzęce może wchłonąć tak dużo, że funkcjonują normalnie. Zanim zaczniemy testować produkt na naszycg psach, zawsze patrzę na skład mięsa. Jeśli nie ma procentu, staramy się dowiedzieć u źródła, jak to jest z tym mięsem.

Jak to mięso w karmie?

Jest inaczej … Rodowód zawiera 4% mięsa. Podobnie jak Purina Dog Chow. Możemy szczerze powiedzieć, że minimalna ilość mięsa, którą należy karmić, wynosi, naszym zdaniem, 20%. Najlepiej, jeśli jest to 40% lub więcej, ale mała karma może spełnić to wymaganie. Obecnie większość mięsa ma żywność Yummy, która oprócz mięsa zawiera tylko warzywa i owoce, a ilość ziarna została zmniejszona do 0%. Pamiętajmy – im więcej zbóż w karmie dla psa, tym mniej mięsa. Im mniej mięsa, tym więcej pokarmu dla psa musisz jeść, aby ilość białka dostarczanego do ciała była odpowiednia. Im więcej płatków, tym więcej glutenu, jest powszechnym, uczulającym składnikiem.

Skąd wiesz, które mięso to mięso?

Wysoka zawartość mięsa jest jednym z warunków, które musi spełnić dobra karma. Ale ważna jest również jakość tego mięsa. Firmy używają różnych rodzajów mięsa – mięsa – mączki mięsnej, mączki mięsno-kostnej, naturalnie odwodnionego mięsa, świeżego mięsa. Muszą przeczytać kompozycję, a firmy wykonują różne zabiegi, aby oszukać lub nie dodawać niczego klientom. Połowa sukcesu, gdy jest napisana w składzie „mączka z kurczaka” lub „mączka z mięsa z kurczaka”. Bardzo dobrze jest jeśli kompozycja została napisana po prostu „mięso z kurczaka”. Nie jest dobrze, jeśli piszesz „mączkę mięsno-kostną” lub „mączkę pochodzenia zwierzęcego” lub „mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego”. W tych ostatnich przypadkach biodostępność białka będzie bardzo słaba, a jeśli kurczak ma biodostępność 98%, może on nawet spaść do około 60% w przypadku mączki mięsno-kostnej.